עור בהיר ואחיד

עור צעיר מאופיין במרקם חלק בגוון וורדרד ובעיקר באחידות הגוון בכל אזורי הפנים – ללא הצטברות של פיגמנטציה. הפיגמנטים הכהים, מכונים בפי כל "כתמים", נוצרים מסיבות שונות החל משינוי ברמת ההורמונים בגוף, פגיעת קרינת שמש, נטילת תרופות ואפילו מחלת הסכרת.

השאיפה של כל אישה היא לחזור לאותו מרקם חלק ואחיד של העור בנעוריה. כיום ניתן לטפל בתופעת ההיפר-פגימנטציה אבל נדרשים לכך שני גורמים:  האחד -שימוש בחומרים מבהירים וחומצות והשני דיכוי פעולת ייצור המלנין, אך יותר מכל נדרשת סובלנות.

גוון עור לא אחיד  (DISCOLORATION) הוא מונח בו משתמשים בתחום המקצועי לאפיון כל התופעות של פגיעה בצבע אחיד של העור. תופעות אלה הפכו בשנים האחרונות לנושא המטריד יותר ויותר נשים בכל הגילאים.

"היפר-פיגמנטציה" היא שם כולל לתופעה בה עודף ייצור מלנין גורם לכהות באזורים שונים של הפנים. כאמור, התופעה ניתנת לתיקון אבל דורשת התמדה בשימוש בחומרים הנכונים וסבלנות בציפייה לתוצאות. הדרך הטובה ביותר למנוע שוב ושוב את הכהות היא להגן על העור עם מסנני קרינה בדרגת SPF 30 – כל יום בשנה.

היפר-פגמנטציה מופיעה כסימנים בצבע חום, אפרפר על שטח גדול או קטן, ככתם דחוס או מפוזר וכולם תוצאה של עלייה ברמת יצור המלנין בעור, מעבר לרמה הנורמלית, הגורמת לחוסר אחידות בצבע העור ,כל אזור בפנים בו יש ריכוז גבוה יותר של פיגמנטים (צבע חום הנוצר בתאי המלנין) נקרא כיום היפר-פיגמנטציה. גם אם לא רואים שינוי בצבע העור חייבים להתחיל להשתמש כל יום במסנני קרינה כי תהליך יצור המלנין מופעל  בעיקר על ידי קרינת שמש ולכן השינוי יופיע במוקדם או במאוחר על פני העור.

בתחום הטיפול המקצועי מדווחות קוסמטיקאיות רבות על עלייה בפניות מצד לקוחות לפתרונות מקצועיים בתחום ההבהרה. הסיבות לעלייה בהיפר – פיגמנטציה קשורות לשינויים באורח החיים המודרני:

שימוש נרחב יותר באמצעי מניעה – רופאי עור רבים משייכים את הפופולאריות של נטילת גלולות למניעת הריון ותחליפי הורמונים בגיל מבוגר, לעלייה בשכיחות תופעות ההיפר-פיגמנטציה אצל נשים. השינוי החד ברמת ההורמונים בגוף יוצר את הכהות האופיינית, שאותה אגב, שייכו בעבר כתופעה ייחודית רק  לנשים בתקופת ההיריון.

חוסר מודעות לשימוש במסנני קרינה – גורם נוסף המשפיע על כל אחד, למרות העלייה במודעות לנזקי שמש אצל כלל האוכלוסיה.  השימוש במסנני קרינה לפנים לא השתרש כפעולה בסיסית יומיומית החיונית לשמירה על הבריאות העור כמו מריחת קרם לחות או ניקוי הפנים.

השפעת מחלות "המאה-21" על העור – כמו שכיחות בעליית מחלת הסכרת בקרב כלל האוכלוסייה. אחד מתופעות הלוואי של הסכרת היא שינויים בגוון העור בגוף או בפנים.  גם נטילת תרופות יומית למניעת לחץ דם או כולסטרול יכולים לגרום לשינויים בגוון העור.

ואיך אפשר בלי להוסיף לכל אלה סטרס, כולנו חווים סטרס ברמה היום יומית ובין יתר הנזקים העצומים שנסבול מהם נמנית גם תופעת ההיפר פיגמנטציה .

על מנת לתת מענה לבעיה  ישנם מגוון רחב של טיפולים החל מפילינגים/קילופים הנעשים במכון או כאלה עדינים יותר המתבצעים בעדינות בטיפול ביתי ,לעיתים נדלג על הקילוף ונעבוד רק עם חומרי הבהרה ודיכוי מלנין וזאת בהתאם להמלצת הגורמים המקצועיים וחומרת הבעיה .

ישנם רכיבים  פעילים רבים התורמים לטיפול בבעיה :

ארבוטין / α ארבוטין – נגזרת צמחית המופקת מעלי שיחים של פטל בר שונים ומכילה סוג של הידרוקינון טבעי בעל יכולות לדכא יצור מלנין. הארבוטין החליף בצורה יעילה את מרכיב ההידרוקינון שאסור לשימוש בארץ ובחו"ל בגלל תופעות הלוואי שלו. הארבוטין בניגוד אליו ניתן לשימוש בפרק זמן ארוך ואינו גורם לגירוי בעור.

חומצה קוג'ית – מיוצרת משורשי צמח הליקוריץ' ומכילה מרכיב המנטרל את פעולת אנזים הטירוזינז המפעיל את יצור המלנין בתאים. החומר פועל טוב יותר כאשר הוא משולב עם חומצה גליקולית. החומצה הקוג'ית אינה ידועה כמעוררת גירוי, פעולת ההבהרה שלה מתמקדת בעיקר במניעה – עצירת יצור המלנין, כך שהכתמים הנמצאים על העור מתבהרים בתהליך הנשירה הטבעי ואינם מתחזקים בגלל המשך הייצור.

חומצות אלפא הידרוקסיות – חומצות מסוג לקטית, גליקולית ומנדלאית משחררות את דחיסות הכתם ומבהירות אותו על ידי עידוד נשירת התאים המתים בעור. הפעולה תביא לתוצאות נראות לעין רק בשילוב של הגנה טובה על העור מפני קרינת שמש ולאורך זמן.

ויטמין C  – בריכוז גבוה או משולב עם ויטמינים נוספים כמו ניציאמיד (נגזרת של ויטמין B) משמשים כאנטי-אוקסידנטים ומנטרלים את פגיעת קרינת השמש בתאי המלנין.  בנוסף הם מרכיב חשוב בתהליכי התחדשות העור ובכך מפחיתים את הצטברות והתקבעות כתמי המלנין בשכבת העור העליונה.

תמצית  צמח ליקריץ- הידוע גם בכינויו "שוש קרח", הינו אחד הצמחים הדומיננטיים בתורת הרפואה הסינית ולו יכולות גבוהות לדיכוי  פעולת ייצור המלנין והבהרת העור.

השילוב והריכוז שלהם משתנה ממוצר למוצר ומטיפול לטיפול.

חברת קארט קוסמטיקס פיתחה את סדרת M Balance  והופכת את החלום לעור בהיר ואחיד  לבר השגה.

סדרת M Balance -סדרת הבהרה ושיקום, סדרה יעילה  ופעילה במיוחד לטיפול בחוסר אחידות בגוון העור, בכתמי פיגמנטציה ובסימני גיל למיניהם. טכנולוגיות מתקדמות ,רכיבים ייחודיים ביו אקטיביים וחומצות, פועלים במקביל להמסת החומר הבין -תאי, לפירוק והסרת תאים מתים, לדיכוי ייצור המלנין  ולחידוש העור.

שימוש  קבוע במוצרי הסדרה מעניק  תוצאות ממשיות במראה  ובאיכות העור .

יתרונות :

  •  מבהירה כתמי פיגמנטציה קיימים ,מונעת הצטברות מלנין  ויצירת כתמי היפר-פיגמנטציה עתידיים.
  • מדכאת ומווסתת ייצור מלנין.
  • מחזקת את  מערכת ההגנה  הטבעית של העור .
  • מועשרת באנטי אוקסידנטים להגנה  עוצמתית מנזקים סביבתיים.
  • מעודדת  פעולת הסרת תאים וחידוש  בצורה  מבוקרת ועדינה ללא חשש לתגובה פוסט-טראומתית  .
  • מעכבת תהליכי הזדקנות מוקדמת, משפרת משמעותית את במרקם העור ומענקיה מראה אחיד, בהיר וזוהר.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *