כיצד תבדילי בין סוג העור למצב העור שלך

מאוד קל להתבלבל בין סוג העור (שמן, יבש, מעורב, רגיש) למצב העור העכשווי (מיובש, מגורה, שמן-פעיל…).

רבות מאיתנו סבורות שהן יודעות איזה סוג עור יש להן ובהתאם לזה באיזה מוצרים נכון להם לטפל בו. אבל, בניגוד לסוג העור, מצב העור משתנה מעת לעת ודורש טיפול והתייחסות מתאימה.

קיימים ארבעה סוגים בסיסיים של סוגי עור: שמן, מעורב (נורמלי), רגיש ויבש אותם ניתן לזהות בקלות הן במראה והן בשאילת השאלות הבאות:

  • שאת קמה בבוקר העור שלך מבריק? במגע הוא מרגיש שומני? שאת מסתכלת על עצמך במראה את יכולה להבחין בנקבוביות העור? זה סימן שהעור שלך שמן.
  • שאת יוצאת מהמקלחת את מרגישה שהעור שלך מתוח ויבש כמו קרטון? במגע הוא מרגיש לך דק? את משתוקקת למראה מבריק וזוהר? זה סימן שהעור שלך יבש .
  • העור שלך מבלבל אותך? מצד אחד, בצידי האף, במצח ובסנטר (אזור הt) הוא שומני והנקבוביות בו פתוחות. מצד שני, צידי הלחיים יבשים והנקבוביות שלו סגורות? זה סימן שהעור שלך מעורב.
  • העור שלך נוטה לאדמומיות? כל פעם שאת נוגעת בו או קצת מגרדת מופיעה תחושת עקצוץ וגירוי ואדמומיות שנשארת לאורך זמן? זה סימן שהעור שלך רגיש.

אך לא דיי בזיהוי סוג העור , אלא דווקא מצב העור הוא שיקבע את אופן הטיפול. תמיד יהיה נכון יותר להתייחס למצב העור מכיוון שהוא נתון לשינויים מסיבות רבות כגון: שינויים הורמונליים, הריון, אחרי לידה, גיל המעבר, תנאי מזג אוויר קיצוניים, לחץ, חוסר שינה, תזונה, שימוש לא נכון במוצרי קוסמטיקה ועוד.

לדוגמא: בעלת סוג עור שמן יכולה לחוש בחוסר לחות כתוצאה מחופשה ממושכת באזור שמשי או בגלל חילופי עונות מה שיכול להטעות אותה בטיפול במוצרים לא מתאימים שכן היא צריכה לטפל במצב העור שלה שהינו מיובש וחסר לחות ולא בסוג העור שלה שהוא בדרך כלל סוג עור שמן. דוגמא נוספת, בעלת סוג עור מעורב רגיל שבשל שינויים הורמונוליים כמו תחילת הריון מתמודדת עם הופעת פצעונים ושמנוניות עודפת ועליה לטפל במצב העור הקיים עם מוצרים המתאימים יותר לעור שמנוני.

אז מה עושים? מתחברים לתחושה העכשווית של העור (מצב העור) ובה מטפלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *